Šolsko selekcijsko tekmovanje iz slovenščine za Cankarjevo priznanje za učence 8. in 9. razreda  je potekalo 28. 11., na njem pa sta bili najuspešnejši osmošolka Stella Perc in Lia Lucija Pinoza. Tekmovanje sta nadaljevali na regijskem tekmovanju 16. 1. letos na OŠ Senovo,  dovolj točk za bronasto priznanje pa je osvojila Lia Lucija s  4. mestom v svoji kategoriji.

Upajmo, da ji pisalo pri ustvarjanju razlagalnega spisa tako gladko steče tudi na državnem tekmovanju 16. marca v Zrečah. Naj državno komisijo prepriča z razumevanjem prebrane knjige, literarnim znanjem, osebnim odzivom, zgradbo besedila in jezikovno pravilnostjo.

Čestitamo in želimo veliko ustvarjalnega navdiha!

mentorica Nina G. Kadilnik