Shema šolskega sadja je promocijski ukrep Skupne kmetijske politike EU v sektorju sadja in zelenjave. Namen tega ukrepa je spodbuditi trend porabe sadja ter zelenjave in hkrati omejiti naraščanje pojava prekomerne telesne teže in debelosti pri otrocih, ki povečuje tveganje za nastanek številnih kroničnih nenalezljivih bolezni sodobnega časa (sladkorna bolezen tipa 2, rak, osteoporoza, srčno-žilne bolezni itd.).

Evropska unija je državam članicam namenila določeno finančno pomoč za brezplačno razdeljevanje svežega sadja in zelenjave učencem, pri čemer daje velik poudarek pomenu spremljevalnim izobraževalnim in promocijskim dejavnostim.
Na OŠ Blanca smo se v SŠS prijavili že v prvem letu izvajanja projekta (šolsko leto 2009/2010), saj se zavedamo pomena osveščanja učencev o priporočilih glede uživanja sadja in zelenjave za zdravje.
Vsem učencem bo do konca šolskega leta najmanj 20-krat ponujen dodatni obrok po možnosti lokalno pridelanega sadja in zelenjave.
Pri izbiri sadja in zelenjave smo omejeni na naslednja živila:

SADJE: lešniki, orehi, fige, mandarine, grozdje, melone, lubenice, jabolka, hruške, marelice, češnje, višnje, breskve, nektarine, slive, kaki, kivi, jagode, maline, borovnice, črni ribez in rdeči ribez
ZELENJAVA: paprika, bučke,  paradižnik, zelje, kolerabica, cvetača, korenje, rdeča redkvica, zelena (stebelna), repa, redkev, kumare, komarček, šparglji, kislo zelje in kisla repa
Vodja projekta: Olga Lužar