Včeraj, 14. 12., smo se trije učenci iz devetega razreda Nina Očko, Nuša Perc in Žan Kolarič ter dve osmošolki Kiara Blatnik In Lea Ločičnik v spremstvu mentorice Otroškega parlamenta Nine Grabenšek Kadilnik udeležili organiziranega ogleda Državnega zbora republike Slovenije ter Hiše Evropske unije v Ljubljani. V Hiši EU smo najprej osvežili vedenje o tej politično-ekonomski zvezi držav, nato pa smo svoje znanje preverili s kvizom, ki smo ga reševali s sodobnimi elektronskimi napravami. Sledil je sprehod do Prešernovega trga, kjer smo imeli nekaj prostega časa. Ob drugi uri popoldne pa so nas sprejeli v stavbi državnega parlamenta. Ogledali smo si manjšo sejno sobo, kjer nam je vodička pojasnila postopek sprejemanja zakonov. Dobili smo tudi priložnost, da smo v živo prisostvovali seji poslancev DZ.  Na koncu sta nas pozdravila dva politika, ki izhajata iz našega okolja. To sta poslanec gospod Tomaž Lisec in gospa predsednica Državnega zbora RS Urška Klakočar Zupančič. Po skupnem fotografiranju smo se odpravili proti domu.

Navdušila sta nas pozdrav gospe Urške in notranjost prostorov. Tudi vreme nam je bilo naklonjeno. Za brezplačni avtobusni prevoz se zahvaljujejmo Občini Sevnica, za vso organizacijo dogodka pa Zvezi prijateljev mladine Krško.

Žan Kolarič, 9. razred

foto: Nina Grabenšek Kadilnik