Zaradi prenove atletskega stadiona v Brežicah smo tokrat gostovali v Šentjerneju, kjer je bilo v sredo, 31. 5. 2023, področno tekmovanje v atletiki za posavsko regijo.
Naši učenci so pokazali odlično tekaško pripravljenost, saj so osvojili 4 naslove področnega prvaka v posameznih tekaških disciplinah in učenke v štafeti 4 x 100 metrov, eno drugo mesto ter tri tretja mesta.
Tekmovalci so postavili številne osebne rekorde, popravili pa so tudi dva šolska rekorda, in sicer Kiara Blatnik v teku na 600 metrov ter ženska štafeta 4 x 100 metrov v postavi Ajda Budna, Nika Radej, Kiara Blatnik in Tjaša Radej. Posamezni zmagovalci pa so postali:
  • Ajda Budna v teku na 300 metrov za mlajše učenke
  • Kiara Blatnik v teku na 600 metrov za mlajše učenke
  • Tjaša Radej v teku na 300 metrov za starejše učenke
  • Jan Dolmovič v teku na 1000 m
Z odličnimi rezultati so se v finale atletskega prvenstva Slovenije za osnovne šole, ki bo v sredo, 7. 6. 2023, na atletskem stadionu v Slovenski Bistrici, uvrstili:
  • Ajda Budna
  • Kiara Blatnik
  • Tjaša Radej
  • Jan Dolmovič
  • štafeta učenk

Rezultati medobčinsko tekmovanje v atletiki – Šentjernej, 31. 5. 2023

Ime priimek kategorija disciplina uvrstitev rezultat  
Ajda Budna mlajše učenke tek 300 m 1. mesto 44,64 OR
Kiara Blatnik mlajše učenke tek 600 m 1. mesto 1: 42,31 ŠR
Tina Stopar mlajše učenke tek 600 m 7. mesto 2:07,21 OR
Neja Žvar mlajši učenci daljina 12. mesto 409 cm  
Maj Gorjup mlajši učenci tek 60 m 5. mesto 9,11  
Žan Špec mlajši učenci tek 300 m 8. mesto 51,35 OR
Gal Dolmovič Mlajši učenci tek 600 m 4. mesto 2:10,12  
Tjaša Radej starejše učenke tek 300 m 1. mesto 44,12  
Nika Radej starejše učenke tek 1000 m 4. mesto 3:37,95  
Lia Lucija Pinoza starejše učenke višina 3. mesto 135 cm  
Pia Mirt starejše učenke višina 5. mesto 120 cm  
Eva Virant starejše učenke krogla 7. mesto 7,86 m  
Lana Grilc starejše učenke krogla 5. mesto 8,11 m  
Štafeta učenke 4 x 100 m 1. mesto 53,81 ŠR
Tim Hočevar starejši učenci tek 60 m 2. mesto 7,72 OR
Jan Dolmovič starejši učenci tek 1000 m 1. mesto 2:50,25 OR
Vik Starič starejši učenci tek 1000 m 3. mesto 2:59,73 OR
Aljaž Moškon starejši učenci tek 1000 m 5. mesto 3:19,96 OR
Aleksander Ivanić starejši učenci višina 3. mesto 160 cm OR
Luka Kosar starejši učenci višina 5. mesto 155 cm OR
Štafeta učenci 4 x 100 m 2. mesto 53,54  

 

OR – osebni rekord

ŠR – šolski rekord

(Skupno 194 obiskov, današnjih obiskov 2)