V petek, 15.11.2019, se jutro ni začelo s poukom, temveč z zajtrkom. Prav vsi, učitelji in učenci, smo se zbrali v šolski jedilnici in si skupaj privoščili tradicionalni slovenski zajtrk: med, maslo, kruh, mleko, in  jabolka. Preden nam je gospod ravnatelj zaželel dober tek, nam je Žiga Belinc zaigral na harmoniko Čebelarja. Medse smo povabili tudi mentorja čebelarskega krožka gospoda Andreja Bobka. Tradicionalni slovenski zajtrk, ki je potekal na naši šoli in vrtcu je vseslovenski projekt, s katerim želimo ozaveščati o pomenu zdrave prehrane. Z zajtrkom dobimo energijo in nujno potrebne hranilne snovi za učenje, gibanje in druge aktivnosti, ki nas čakajo v šoli.

Namen projekta je, da na ta dan učencem ponudimo domača živila.  S tem krepimo zavest o prednosti lokalno pridelane hrane.  Živila, ki sestavljajo tradicionalni zajtrk, so nam omogočili Čebelarstvo Kozinc, kmetija Krajnc, Sadjarstvo Blanca, Kmetija Jazbec in Ministrstvo za kmetijstvo in okolje.

Vsem se najlepše zahvaljujemo!