V petek, 14. 10. 2022, je potekalo 24. šolsko tekmovanje v znanju o sladkorni bolezni, ki ga razpisuje Zveza društev diabetikov Slovenije. Glavni cilj tekmovanja je širjenje in poglabljanje znanja o sladkorni bolezni in o življenjskem slogu, ki preprečuje pojave sladkorne bolezni.

Sladkorna bolezen je kronična presnovna bolezen, ki jo včasih prinesemo že s seboj na svet in na to žal ne moremo vplivati. Bogata hrana, premalo gibanja, daljša življenjska doba in še marsikaj pa dodatno pripomorejo k nastanku bolezni. Sladkorna bolezen nas ne obišče sama, ampak jo pogosto spremljajo še zvišan krvni tlak in povečane vrednosti krvnih maščob. Bolniki zato potrebujejo celostno obravnavo. Zdravljenje je pomembno, ker se sicer razvijejo različni zapleti, ki jih ne smemo podcenjevati.

Tudi na naši šoli se učenci vsako leto pomerijo v znanju o sladkorni bolezni. Šolskega tekmovanja se je udeležilo 9 učencev od 7. do 9. razreda.

Špela Klenovšek prejme bronasto priznanje. Čestitamo za uspeh!

Mentorica: Majda Stopar