V ponedeljek, 30. 5. 2016, smo učenci 7., 8. in 9 razreda imeli naravoslovni dan. Med vožnjo z avtobusom je v Sevnici vstopila vodička Andreja, ki nas je vodila.  Najprej smo se ustavili na Razborju, kjer nam je gospod Jože Imperl  predstavil komuno, ki jo imenujejo ŠOLA ŽIVLJENJA. Komuno obiskujejo odvisniki, ki želijo prekiniti z uporabo vseh drog, tako legalnih kot ilegalnih. Ogledali smo si prostore komune, v katerih je bila včasih osnovna šola, ki so jih preuredili v zelo prijetne in lepo urejene bivalne prostore.

Dan smo nadaljevali  na Lisci, kjer smo najprej pomalicali, potem pa nadaljevali z delom v skupinah. Merili smo temperaturo zraka in tal, prisotnost karbonatov v prsti in pH prsti ter spoznavali rastline in živali na travniku. Po predstavitvi dela smo si ogledali še rastlinsko čistilno napravo in vremenarsko postajo.

Pridobili smo veliko novega znanja in se zadovoljni vrnili nazaj v šolo.

Eva Županc in  Nina Bobnič,  7. razred