V mesecu oktobru  v Združenju Europa Donna Slovenija vsako leto obeležujejo rožnati oktober – mednarodni mesec osveščanja o raku dojk. ki je najpogostejša oblika raka pri ženskah, pojavlja pa se tudi pri moških.

En izmed načinov ozaveščanja je tudi akcija Rožnato drevo, kateri se je pridružila tudi Občina Sevnica.

V soboto, 14. 10. 2023, bo naša šola soorganizatorica Rožnatega teka v Sevnici, zato smo tudi mi pred šolo in vrtcem polepšali drevesa z rožnato in modro barvo in s tem opozorili na pomen skrbi za svoje zdravje.

Dogodka so se udeležile predstavnice Europe Donne, predsednik KS Blanca g. Marjan Ločičnik, ravnateljica OŠ Blanca ga. Ksenija Juh, vodja priprave na Rožnati oktober učiteljica Mateja Strnad in predstavniki razredov.

V uvodnem delu nas je mladinski pevski zbor OŠ Blanca opomnil, da je življenje lepo. Sledila je pesmica o prijaznosti, ki sta jo povedali petošolki Ema in Livija Marija. Ga. ravnateljica Ksenija Juh je pozdravila prisotne in poudarila pomen zdravega načina življenja. Na koncu je spregovorila še predstavnica Europe Donne ga. Darinka Kerin.

Sledilo je ovijanje dreves, kjer so na pomoč priskočili vrtičkarji in učenci OŠ Blanca.

Mateja Strnad

Foto: Diana Kos