V ponedeljek, 30. septembra 2024, smo v šolski telovadnici svečano sprejeli naše prvošolce v šolsko skupnost.

Šolska skupnost je skupina vseh učencev šole, ki skupaj sodelujejo, se podpirajo, učijo odgovornosti, spoštovanja in prijateljstva ter pomagajo pri ustvarjanju boljšega šolskega okolja.

Dogodek sta povezovala šestošolca Belmin in Špela, ki sta poskrbela za sproščeno vzdušje. Program je obogatil otroški pevski zbor, ki je zapel pesem, tretješolci so zaplesali Konjski ples, šestošolka Ema pa je recitirala pesem o prvih korakih naših najmlajših v šoli. V dar so učenci dobili knjigo Protideževna juha, ki jo je podarila Zveza prijateljev mladine.

Za piko na i sta učitelja Robert in Tina za prvo triado pripravila predstavo Larino potovanje avtorice Jasmine Vojsk Jakofčič.

Našim prvošolcem želimo uspešno in veselo šolsko leto, polno novih znanj in dobrega sodelovanja.

Zapisal: Robert Ašič

Foto: Roman Drstvenšek, Mojca Hojski