Knjižnica v šoli ni le prostor, ki hrani knjige in revije ter  jih daje na izposojo učencem. Je prostor, kjer prav prijetno diši, prostor poln znanja, miru. Prostor, kjer med policami raziskuješ in poiščeš točno tisto, kar si želiš.

Danes, 24. 9. 2021, so prvič šolsko knjižnico obiskali naši najmlajši in najbolj vedoželjni učenci – prvošolci. Sprejela jih je prijazna knjižničarka, gospa učiteljica Majda. Pokazala je, kje se nahajajo določene knjige ter kako jih vzeti s police, da se ne poškodujejo. Učencem je razložila, da mora vsako knjigo, preden jo odnesejo domov, vpisati v računalniški program.

Sledilo pa je nekaj, kar so učenci nestrpno pričakovali. Dobili so izkaznice, knjižna kazala, pobarvanke, izposodili so si lahko knjigo.

Dobili so nagrado, ker so tako zavzeto poslušali. Katero? Povprašajte jih, vam bodo z veseljem povedali.