Prešernov dan smo s šolsko proslavo počastili dan pred praznikom tudi na naši šoli. S prizorčkom,v katerem so vile rojenice in sojenice ter pripovedovalec ob rojstvu napovedali pesnikovo usodo, besedilo pa so večinoma sestavili nastopajoči sami, z deklamacijami Prešernovih ter avtorskih pesmi in verzi drugih slovenskih pesnikov, s petjem vseh šolskih zborčkov in z glasbo smo se spomnili največjega slovenskega pesnika in na mesto kulture v našem vsakdanjiku. V pestrem programu, ki sva ga sooblikovali gospe učiteljici Nina Grabenšek Kadilnik in Mojca Hojski, pa so se kot glasbeniki predstavili učenci z orglicami, s kljunastima flavtama, kitaro, harmoniko, pozavno in tamburico. Tretješolci so nas v pristnih oblačilih navdušili z ljudskim plesom zibenšrit ob glasbeni spremljavi blanškega glasbenika Martina Marka. Dekleta pa sta nagovorila tudi dva šolska raperja, ki sta uporabila Trkajeve verze Dekletom iz novejše pesniške zbirke Kla-kla-klasiki.
S petimi točkami današnjega programa bomo sodelovali tudi na petkovi krajevni prireditvi v KD Blanca.

Nina Grabenšek Kadilnik
foto: Sabina Košir