Učenci 2.razreda smo začetku bralne značke namenili celo dopoldne. V uvodnem delu kulturnega dne smo sestavljali sestavljanke. Presenečeni smo ugotovili, da smo sestavili različne platnice knjig, katere smo kasneje poiskali tudi v šolski knjižnici. Z njimi smo dopolnili razredno knjižnico. Pred skupinskim branjem smo izvedli še mini kviz o prepoznavanju pravljic in bili zelo uspešni. Nato smo skupaj prebrali pravljico Janko in Metka, se o njej pogovorili in poustvarjali ter s tem opravili prvo knjigo za bralno značko. Čisto na koncu pa smo ustvarili še svojo prvo knjigo.

Danes je bil lep dan. Spoznali smo, da je knjiga prava prijateljica in si obljubili, da bomo brali še naprej. Seveda pa bomo kdaj pa kdaj prosili tudi starše, da nam še kaj pred spanjem preberejo, saj smo  ugotovili, da je branje mamice ali očka nekaj zelo lepega. V  podaljšanem bivanju pa bomo z učiteljico Sašo redno obiskovali šolsko knjižnico.

Učenci 2.razreda z učiteljico Matejo