V torek, 12.4.2016, smo učenci prve triade z našimi učiteljicami izpeljali planinski športni dan. Ob 7.30 smo se zbrali na šolskem igrišču, kjer smo dobili malico in napotke. Pohod smo začeli skozi nasad jabolk, ki so za naš kraj zelo značilne, pomembne, saj sadjarstvo predstavlja velik del zaslužka v kraju Blanca. Jabolko lahko zasledimo tudi v znaku šole. Nato nas je pot vodila skozi gozd, po lepih gozdnih poteh, do cerkve Sv. Neže in nadalje do našega cilja, Gračke gore. Med potjo nam je učiteljica Ksenija pripravila več lepih misli in nekaj ugank, da smo bolj zbrano občudovali naravo, živali, drevesa. Pri cerkvi na Grački gori smo pomalicali in si odpočili utrujene noge. Nato je sledila pot nazaj proti šoli. Dan je bil lep, sončen in prijetno utrujeni smo prišli nazaj v šolo. Veseli smo bili, ker se nam je pridružil tudi ravnatelj.

Mladi pohodniki