Na naši šoli smo jutrišjni dan Zemlje obeležili že danes, in to zelo slavnostno. Vsi učenci in učitelji naše šole smo se zbrali ob našem čudovitem obnovljenem čebelnjaku, saj smo pripravili kratek kulturni program namenjen otvoritvi le-tega.

S svojim obiskom in besedami so nas poleg ravnatelja magistra Vincenca Freceta počastili tudi župan občine Sevnica gospod Srečko Ocvirk, predsednik čebelarskega društva Sevnica gospod Miha Metelko, in podpredsednik Čebelarske zveze Slovenije gospod Janez Vencelj.

Ravnatelj in župan sta tudi s pomočjo učencev šole zasadila lipo, medovito drevo.

Program so popestrili učenci 1. in 2. razreda s plesom, ter učenci šolskega ansambla in mladinskega pevskega zbora, ki so zapeli in zaigrali Slakovo pesem Čebelar, priredbo zanjo pa je napisal dirigent ansambla gospod Martin Marko.