V četrtek, 23. 3. 2023, je naša šola na Ministrstvu za vzgojo in izobraževanje prejela priznanje Digitalna šola.

Kaj priznanje pomeni? Priznanje digitalna šola je evropska pobuda za podporo šolam, da učinkovito integrirajo digitalno izobraževanje v izvedbene kurikule in da postane njihova dobra praksa prepoznana.

Nanj smo zelo ponosni, saj smo se s tem priznanjem pridružili evropski skupnosti šol, odličnih na področjih digitalnega izobraževanja. Smo ena izmed samo peščice slovenskih šol (osnovnih in srednjih), https://awards4selfie.eu/sl/locate-a-digital-school/ , ki se lahko pohvalijo z mednarodnim priznanjem “digitalna šola”. Priznanje odličnosti smo prejeli na področjih:

• vodenje,
  • poučevanje in učenje,
  • nadaljnje izobraževanje strokovnih delavcev,
  • vrednotenje,
  • sodelovanje in mreženje,
  • infrastruktura in oprema,
  • digitalne kompetence učencev,
  • Selfie poročilo
  • postali pa smo tudi MENTORSKA šola.

Že konec lanskega šolskega leta smo s pomočjo orodja SELFIE izvedli samoevalvacijo tako v šoli kot v vrtcu. S pomočjo rezultatov smo ugotovili naša močna področja in področja razvoja. Na koncu smo ob pomoči mentorske šole na platformo nalagali dokazila dobre prakse, da jih je lahko pregledal zunanji evalvator, ki je svoje poročilo zaključil z besedami:

»OŠ Blanca po mojem mnenju izpolnjuje pogoje za pridobitev priznanja “Digitalna šola” na vseh področjih in bi bila lahko mentorica šolam, ki pripravljajo digitalno strategijo in načrt za računalniško opismenjevanje od 1. razreda dalje.«