V sredo, 5.6.2024, je v Slovenski Bistrici posamično prvenstvo Slovenije v atletiki za učenke in učence – Finale. OŠ Blanca so zastopale tri učenke. Eva Virant v suvanju krogle, Kiara Blatnik v teku na 1000m in Ajda Budna v teku na 300m.

Prvi sta s tekmovanjem začeli Eva in Kiara.

Kiara je z rezultatom 3:14,95 zasedla skupno 14. mesto.

Eva je še izboljšala svoj osebni rekord (9,26m) in se uvrstila na skupno 12. mesto.

Mlajše učenke v teku na 300m pa so s tekmovanjem pričele ob 12.05. Ajda je tekla v zadnji, peti, skupini.

Ajda Budna državna prvakinja v teku na 300 m za mlajše učenke, s tretjim časom dosedanjih finalnih tekmovanj.

Ajda Budna je po odličnem teku na področnem tekmovanju v atletiki in izboljšanju 26 let starega šolskega rekorda v teku na 300 metrov, na finalu atletskega tekmovanja v Slovenski Bistrici,   (ki je najbolj kvalitetno in najbolj množično šolsko športno tekmovanju, saj so preko kvalifikacij na občinskih in področnih tekmovanjih vključene domala vse slovenske šole in tudi odlični športniki iz ostalih športnih panog, ki pogosto posegajo tudi po najvišjih mestih) ta rezultat  še izboljšala za 53 stotink in zmagala z rezultatom 41,74, kar je do sedaj tretji rezultat finalnih tekmovanj. Za rekordom prvenstev je zaostala 75 stotink sekunde.
Ajda je četrta učenka osnovne šole Blanca, ki je postala zmagovalka posameznega  šolskega državnega atletskega tekmovanja.

Foto: Dijana Budna