Učenci 6., 7. in 9. razreda smo se v petek, 2. oktobra, z učiteljicami odpravili v edino morsko ribogojnico v Sloveniji. Ribogojnica Fonda se nahaja v Slovenski Istri, v Piranskem zalivu in je del Jernejevega kanala. Z avtobusom smo se odpeljali do ribogojnice, kjer nas je pričakala vodička gospa Irena in nas odpeljala na ladjico. Tam nam je povedala vso zgodovino ribogojnice Fonda in potek njihovega dela. Izvedeli smo, kje kupijo mladice ter kako jih hranijo in oskrbujejo. Tja smo se odpravili, da bi več poizvedeli, kako skrbijo za ribe in kako gojijo školjke. Na koncu pa smo dobili surovo ribo karpačo na kruhu, pečeno ribo na kruhu in namaz z dimljenim brancinom in svežim sirom. Po poti nazaj smo na avtobusu izvedli kviz, s katerim smo si lahko prislužili oceno. Naravoslovni dan nama je bil zelo všeč, ker smo izvedeli veliko zanimivih stvari in zelo uživali.

Zahvaljujemo se Občini Sevnica in Evropskemu skladu za pomorstvo in ribištvo, ki sta nam s finančno podporo omogočila izvedbo naravoslovnega dne.

Špela Klenovšek in Liza Strnad  7. razred

IP šolsko novinarstvo