V četrtek, 20. 10. in petek 21. 10., so imeli učenci 1., 2., 3., 4., in 5. razreda naravoslovni dan. Na šoli sta nas obiskali gospe Tamar in Nika. V petih šolskih urah sta nam predstavili življenje nekaterih glodalcev in plazilcev.

Otroci so spoznali činčilo, hrčke, kunca, pajka, kače, kuščarje in nekatere drugi živali. Vse živali so pod veterinarskim nadzorom in prijavljene na ARSO in VURS.

Učenci so v dejavnostih uživali, saj sta nam predavateljici na izredno zanimiv način predstavili in približali živali s katerimi se ne srečujemo vsak dan.

Poudarek naravoslovnega dne je bil na premagovanju strahu, odpravljanju predsodkov in vzgajanju spoštljivega odnosa do vseh živali.

To nam je vsem skupaj uspelo, saj so se za zaključek prav vsi učenci fotografirali s kačo.

Tatjana Arčon