Predstavniki naše šole, ki so bili izvoljeni na 2. sestanku šolskega otroškega parlamenta 22. februarja, so včerajšnje dopoldne preživeli na Gradu Sevnica. Devetošolca Nuša Perc in Žan Kolarič ter osmošolka Lea Ločičnik so s parlamentarci  sevniških osnovnih šol ter radeške šole sodelovali v delavnicah Zavoda za zvezde, kjer so se pogovarjali o duševnem zdravju otrok in mladostnikov ter se pripravljali na zaključno razpravo. Veliko zanimanja je vzbudil kulturni program gostiteljice OŠ Tržišče s tremi filmčki z vsakdanjimi prizori šolskega in družinskega življenja, ki imajo velik vpliv na naš vsakdan. Da je pogovor o duševnem zdravju pomemben za slehernega od nas sta v svojem nagovoru udeležencem potrdila tudi oba župana gospoda Srečko Ocvirk in Tomaž Režun.  Po predstavitvi kandidatov za 34. nacionalni otroški parlament 8. aprila v Ljubljani sta na volitvah z enakim številom glasov zmagali predstavnici OŠ Krmelj Eneja Papež in OŠ Sava Kladnika Sevnica Julija Androjna. Mladi so med temami za naslednje leto izbrali temi Šolski sistem – poslušajte otrokov glas ter Zdrav način življenja.

Besedilo in foto:

mentorica Nina Grabenšek Kadilnik