V sredo, 30. 3. 2022, je bila osnovna šola Podbočje organizatorica področnega tekmovanja v košarki za mlajše učenke. Na tekmovanju so sodelovale ekipe, ki so si preko občinskih tekmovanj zagotovile nastop na področnem tekmovanju. Prvo tekmo so naše učenke igrale z domačinkami in v zelo  borbeni igri obeh ekip so zmagale domačinke z rezultatom 42 : 24, saj so bile fizično močnejše in tudi tehnično boljše od naših učenk. V odločilni tekmi za drugo mesto pa so naše učenke po zelo nervoznem začetku, ko so nasprotnice povedle, tako kot na občinskem tekmovanju premagale ekipo osnovne šole Sevnica z rezultatom 21 : 10. Naša učenka Lia Lucija Pinoza je bila proglašena za najboljšo igralko tekmovanja.