Učenci od 6. do 9. razreda so 1. junija imeli kulturni dan, pri čemer so se šesto, sedmo in devetošolci odpeljali na sončno Gorenjsko, osmošolci pa so dan izvedli preko MS Teams, kjer so reševali različne naloge in si samostojno ogledali videoposnetke.

Na Gorenjskem smo si ogledali Prešernovo rojstno hišo v Vrbo, se mimo cerkve svetega Marka sprehodili do rojstne hiše Frana Saleškega Finžgarja v Doslovčah, nato se ustavili pri rekonstrukciji čebelnjaka Antona Janše na Breznici, kjer smo občudovali zanimive poslikave panjskih končnic. Različne pisave v slovenskem takratnem jeziku, razstavo o Ajdni in film Dežela Kranjska pa smo so ogledali v Čopovi spominski hiši v Žirovnici.

Veseli smo, da smo v letošnjem letu lahko izvedli še vsaj kak dan dejavnosti na terenu.

Mojca Hojski

Foto: Nina G. Kadilnik in Mojca Hojski