Na atletskem stadionu v Slovenski Bistrici, se je v sredo, 7. 6. 2023, s finalom državnega prvenstva v atletiki končala sezona osnovnošolskih športnih tekmovanj v tem šolskem letu.
Na tekmovanje se je uvrstilo 20 najboljših tekmovalcev po rezultatih doseženih na  področnih tekmovanj; v daljših tekih in tehničnih disciplinah (skoki, meti),  24 najboljših v kratkih tekih in 16 najboljših štafet.
Našo šolo je zastopalo 5 učencev, kar je največ do sedaj, prvič tudi štafeta učenk.
Danes igra stotink ni bila na naši strani, saj je Kiara Blatnik v teku na 600 metrov v kategoriji mlajših učenk v zadnjih metrih za 6 stotink zaostala za zmagovalko, Ajda Budna pa je za 2 stotinki zaostala za tretjim mestom pri mlajših učenkah v teku na 300 metrov.
Tokrat sreča ni bila naklonjena niti Janu Dolmoviču, ki je v teku na 1000 metrov med starejšimi učenci po prerivanju med tekom in po poškodbi predčasno končal tekmo.

Rezultati:
mlajše učenke:
tek 300 m
Ajda Budna                           4. mesto        43,45   (osebni rekord)

tek 600 m
Kiara Blatnik                          2. mesto       1:41,86 (šolski rekord)

starejše učenke
tek 300 m