17. 9. je dan zlatih knjig, prvošolčki pa so ta dan preživeli športno, tako smo obeležitev dne prestavili na naslednji dan, petek, 18. 9. 2015. Dan zlatih knjig praznujemo na dan rojstva in smrti Franceta Bevka, hkrati pa je to tudi uradni začetek branja za bralno značko. Letos je to prav poseben dan, saj bralna značka praznuje že 55 let. V ta namen je vsak prvošolec prejel darilno knjigo Ostržek bere za bralno značko avtorice Tilke Jamnik in ilustratorja Petra Škerla.

V praznični petek nas je zapeljala učenka interesne dejavnosti bralnice, Alja Lisec, ki nam je prebrala nekaj zgodb Petra Nosa. Pri slovenščini pa smo prvič obiskali knjižnico in spoznali knjižničarko Majdo Kočevar Klaužer, ki nam je prebrala zgodbo Tiho, tukaj beremo. Seznanili smo se tudi s knjižničnim bontonom. Prejeli smo knjižne izkaznice in se že prvič sprehodili med knjižnimi policami ter si nekateri že izposodili kakšno knjigo. Nadvse veseli smo bili knjižnih daril Društva Bralna značka. Učiteljici pa sta pripravili tudi dnevnike za bralno značko in tako bomo sedaj z veseljem in navdušenjem prebirali knjige in obiskovali knjižnice.