Praznično vzdušje je  decembrske tedne zajelo tudi prostore naše šole.  Zadnji šolski dan v tem koledarskem letu pa smo ob prireditvi v čast državnega praznika dneva samostojnosti in enotnosti ter božično-novoletnim praznikom preživeli še bolj slavnostno.

V pestrem programu, ki sta ga pripravili učiteljica Nina Grabenšek Kadilnik in Saša Martinčič v sodelovanju z zborovodkinjo Jelko Gregorčič Pintar, se je igralo, plesalo, pelo, recitiralo in deklamiralo.  Voditeljske niti so bile tokrat v  rokah  učencev Neje Pavlič in Jana Dvoršaka. Proslavo smo v veselem vzdušju zaključili s skupnim prepevanjem naslovne  pesmi.

Z delom programa pa smo se že v torek, 20. 12. 2016, na odru sevniške kulturne dvorane  predstavili članom Univerze za tretje življenjsko obdobje in jim tako obogatili njihovo decembrsko srečanje. Prav tako smo s krajšo prireditvijo  razveselili tudi upokojene delavke naše šole, ki so nas obiskale včeraj po pouku.

Nina Grabenšek Kadilnik