Naše učenke so si z drugim mestom na občinskem tekmovanju pridobile možnost tekmovanja na področnem tekmovanju, ki ga je  v ponedeljek, 6. decembra 2021, organizirala prav naša šola. Sodelovale so ekipe Oš Sevnica, Oš Podbočje in ekipa naše šole. V prvi tekmi so naše učenke morale priznati  premoč učenk iz Sevnice, ki so zmagale z rezultatom 25 : 16. V drugi tekmi so Sevničanke premagale ekipo Podbočja, v odločilni tekmi za drugo mesto so v razburljivi končnici, po podaljšku zmagale naše učenke z rezultatom 29 : 28.

Naša učenka Pia Paulina Pinoza je bila s 27 doseženimi točkami najboljša strelka področnega tekmovanja.

Za organizacijo tekmovanja smo dobili pohvalo koordinatorja področnega centra Posavje.

Tudi naši učenci so si z drugim mestom na občinskem tekmovanju priigrali možnost nastopa na področnem tekmovanju, ki ga je 3. 12. 2021, organizirala OŠ Brežice. V skupinskem delu tekmovanja so naši učenci v prvi tekmi premagali ekipo Oš Podbočje z rezultatom 35 : 29; v drugi tekmi pa je bila ekipa Oš Brežice boljša od naših učencev s 67 : 19. Z drugim mestom v skupini B so si naši učenci priigrali igranje za 3. mesto z ekipo Oš Radeče, kjer so bili naši učenci boljši z rezultatom 23 : 12.