Bližajoči se slovenski kulturni praznik smo na OŠ Blanca s šolsko prireditvijo obeležili že danes, 4. februarja.

Učenci so pesnikovo življenje in delo predstavili skozi igrico Prešeren od A do Ž, ljudsko slovstvo pa je bilo podlaga za animacijo učencev 9. razreda, ki so jo pripravili pod mentorstvom učiteljice Sabine Košir.  Za glasbene točke so poskrbeli pevci vseh treh šolskih pevskih zborov, prireditev pa so prijetno popestrili glasbeniki z mini koncertom na različnih glasbilih. Spomnili smo se tudi okroglih obletnic rojstva velikana klasične glasbe Ludvika Van Beethovna in protestantskega slovničarja Adama Bohoriča, na pomembni besedi prosim in hvala pa so nas v svoji točki opomnili prvošolci.

Naj nas v prihajajočih dneh vodijo zaključne misli s proslave: »Vidite, kultura je vse okoli nas, lahko smo del nje, lahko jo živimo, ustvarjamo ali pa v njej le uživamo. Želimo vam, da v soboto preživite  prijeten praznični kulturni dan,  s kulturo pa si lahko obogatite prav vsak dan v letu.«

Nina Grabenšek Kadilnik, Tina Strnišnik Golob

foto: Mojca Hojski