S celoletnim požrtvovalnim delom koordinatorice Saše Martinčič, ki je organizirala sodelovanje naših učencev z njihovimi starši in starimi starši na področju gibanja in učenja računalništva, je naša šola prejela naziv “Simbioza šola” za šolsko leto 2015/16.

S pridobitvijo naziva Simbioza Šola srednje in osnovne šole po vsej Sloveniji sporočajo, da podpirajo medgeneracijsko sodelovanje, da se zavedajo pomembnosti prenosa znanja s starejših na mlade in gradnje prihodnosti, ki bo lepša za vse generacije. Šole s sodelovanjem v programu bogatijo svojo ponudbo in vzgajajo nove generacije aktivnih posameznikov, ki se zavedajo družbene odgovornosti. Povezujejo lokalno okolje in sodelujejo pri premagovanju družbenih problemov.

Priznanje je na NT konferenci v Portorožu prevzel ravnatelj mag. Vincenc Frece.