V ponedeljek, 8. 10. 2018, smo imeli na šoli vajo evakuacije. Ravnatelj je najprej alarmiral regijski center za obveščanje, ki je nato aktiviral gasilce PGD Blanca. Hkrati je ravnatelj izvedel zvočno obvestilo v šoli, da smo se po evakuacijskih poteh umaknili iz šolskih prostorov. Učiteljice in vzgojiteljice so nato na zbornem mestu predale informacijo o številu otrok ravnatelju, ki  je vodji intervencije PGD Blanca podal poročilo, da je v stavbi še ena domnevna ponesrečenka.  Sledilo je reševanje ponesrečenke iz zgornjega nadstropja. Nato so prostore šole pregledali gasilci in ugotovili, da v zgradbi ni več nikogar in da je vse pod nadzorom.  Na koncu je vodja intervencijske enote razglasil konec nevarnosti.

Učenci in otroci vrtca so vajo zelo aktivno in z zanimanjem spremljali, a vseeno si želimo, da nas kaj takega nikoli ne doleti. Otroci bodo srečanja z gasilci raje nadgrajevali v svojih matičnih gasilskih društvih ter v šoli in vrtcu, kjer damo temu velik poudarek.