Včeraj, 10. 06. 2019,  sta se dva devetošolca v spremstvu gospoda ravnatelja mag. Vincenca Freceta udeležila sprejema pri gospodu županu Srečku Ocvirku. Na sevniški grad so vsako leto v začetku junija  povabljeni najuspešnejši osnovnošolci naše občine. Kulturnemu programu, ki ga je letos pripravila Glasbena šola Sevnica,  je sledila svečana podelitev pohval in knjižnih nagrad s pogostitvijo.

Ana Sinkovič je v zadnjih letih pod mentorstvom športnega pedagoga Francija Kranjca s sistematičnimi treningi nizala  izjemne športne rezultate v skoku v višino,  med vsemi drugimi uspehi pa je konec maja letos  dosegla naziv področne prvakinje in prejšnji teden še 4. mesto v državi.

Maj Starič pa je letos poleg srebrnega priznanja iz matematike dosegel  tudi naziv državnega prvaka na tekmovanju Kaj veš o prometu, bil pa je tudi član zmagovalne ekipe v teku trojk na 3 km.

Obema učencema za dosežene uspehe iskreno čestitamo in jima želimo še veliko uspehov!

razredničarka Nina Grabenšek Kadilnik

foto: Vincenc Frece