V sredo, 16. 2. 2022, so se učenci od 6. do 9. razreda udeležili kulturnega dne v Ljubljani. Doživeli smo veliko lepega. V Slovenskem Šolskem muzeju smo spoznavali šolstvo v začetku 20. stoletja in na lastni koži doživeli učno uro naših  (pra) babic in (pra) dedkov.

Po obisku muzeja smo se sprehodili po centru Ljubljane po Prešernovih stopinjah ter obiskali nekaj vidnejših kulturnih in arhitekturnih točk. Za konec pa smo prisluhnili koncertu v Gallusovi dvorani Cankarjevega doma. Z deli Benjamina Brittna in P. Iljiča Čajkovskega nas je razvajal Orkester Slovenske filharmonije, z deli Händla in Rojka pa nam je harmonikar Andraž Malgaj predstavil gumbno harmoniko, skozi program pa spretno vodil Boštjan Gorenc – Pižama.