V okviru projekta Dvig digitalne kompetentnosti so v letošnjem letu na šoli potekala izobraževanja, ki so strokovne delavce dodatno opolnomočila za učinkovito rabo digitalnih tehnologij pri poučevanju. Delavnice z  različnih področij rabe digitalne tehnologije pri pouku smo pripravile in vodile članice projektnega tima, udeležili pa so se jih strokovni delavci vrtca in šole Blanca. Izpeljane so bile naslednje delavnice:

1. Reflektivne prakse strokovnih delavce VIZ na področju pedagoških digitalnih kompetenc
  2. Predstavitev in analiza poročila Selfie
  3. Varnost na spletu
  4. Začetno uvajanje staršev in učencev na digitalizacijo v OŠ
  5. Uporaba spletnega slovarja Franček pri pouku v OŠ
  6. Ustvarjanje video vsebin
  7. Objavljanje člankov na šolski spletni strani
  8. Uporaba programov Kahoot! in Canva v šoli
  9. Plickers in QR Reader pri pouku
  10. Uvajanje programa eAsistent v vrtec

Članice projektnega tima projekta Dvig digitalne kompetentnosti: Saška Šeško, Tina Strnišnik Golob, Ksenija Juh, Nina Grabenšek-Kadilnik, Diana Kos

Foto: Mojca Hojski

S pomočjo uspešno zaključenega projekta smo dvignili raven pedagoških digitalnih kompetenc naših zaposlenih strokovnih delavcev in pripravili digitalno strategijo šole, s pomočjo katere bomo v naslednjih letih procesno razvijali digitalne kompetence učencev.