Želimo si čas za otroško veselje,
za družbo, za igro, za noro zabavo,
za možnost, da včasih res gremo po svoje
in polni nemira se zleknemo v travo.
Feri Lainšček, PROSTI ČAS (4. kitica)

Teden otroka je projekt ZPMS, ki se začne vsak prvi ponedeljek v mesecu oktobru in traja 7 dni. V Tednu otroka se organizirajo različni prostočasni in razvedrilni programi za otroke v vseh večjih krajih po Sloveniji. Osredotočili smo se na pomen kvalitetnega preživljanja prostega časa. Zavedamo se, kako dragocen in pomemben je. Tako za otroka, kot za celotno družino. To je tisti čas, ki si ga otroci lahko organizirajo po svoje, ko iščejo tisto, kar jih veseli in navdušuje. Se družijo s prijatelji in razvijajo svoje socialne kompetence, pridobivajo izkušnje iz sveta okoli njih med plezanjem po drevesih, na košarkarskih in nogometnih igriščih, pa tudi na sprehodu po gozdu ali bližnjem travniku. Družine spodbujamo, da se čim večkrat »prostočasijo« skupaj in da starši kdaj pa kdaj v svoj dom spustijo tudi dolgčas.

Tudi na OŠ Blanca smo organizirali številne aktivnosti:
risanje s kredami po igrišču, branje knjig, izdelovanje jesenske dekoracije za šolsko jedilnico in hodnike, tekmovanje v zabavnih štafetnih igrah, igra med dvema ognjema, igralne ure s svojimi igračami, ure proste igre, urejanje razredne vrtne gredice, brez domačih nalog, skrivni prijatelj, zbiranje odpadnega papirja, postani učitelj za en dan, ogled kino predstave, sprehod, igre na prostem…

učitelji OŠ Blanca

(Skupno 1.371 obiskov, današnjih obiskov 1)