V sredo, 31. 5. 2017, smo na Blanci izvedli že 8. pevski koncert učencev OŠ Blanca in otrok blanškega vrtca. Prireditev je otvorila Lara Županc s pesmijo Škrjanček poje, nato je šolski ansambel pod mentorstvom Martina Marka zaigral Čebelarja.  Sledili so vrtičkarji pod mentorstvom Maje Senice, katerim smo se prepustili zapeljati na njihovem vlakcu in ki so nam prepevali o tem, da se po deželi sonce raja in se vsepovsod kaj dogaja. Sledili so prvošolci, ki obiskujejo otroški pevski zbor. Med drugim so nam prikazali tudi to, kaj naši otroci še drugače delajo in kako svoj dan preživi hrček smrček. Po skupni pesmici Nikoli slabe volje, se nam je predstavil otroški pevski zbor, ki ga sestavljajo učenci od 2. do  4. razreda, ki so prepevali o dobrosrčnih ljudeh in naravi. Sledil je nastop skupnega zbora in šolskega ansambla, nato pa so nam pevke mladinskega pevskega zbora predstavile z venčkom pesmi, ki jih bodo med drugimi odpele na zborovskem Bumu v Mariboru. Med temi pevkami sta tudi Alja Lisec in Lara Županc, ki letos končujeta osnovnošolsko izobraževanje, in sta z rok gospoda ravnatelja ter učiteljice Jelke Gregorčič Pintar, ki je mentorica vsem šolskim pevskim zborom, prejeli zlati pevski znački za 9 let prepevanja v šolskem zboru. Na koncu se je gospod ravnatelj zahvalil tudi vsem mentorjem in jim izročil simbolično zahvalo. Vlogi voditelja prireditve pa sta odlično opravila devetošolca Eva Vidmar in Denis Medvešek. Vsem nastopajočim iskrene čestitke!

Mojca Hojski