Učenci OŠ Blanca so v začetnih mesecih  letošnjega šolskega leta vneto prebirali Veliko ilustrirano otroško enciklopedijo, saj so se pripravljali na tekmovanje Prvaki znanja. Letos je tekmovanje sicer potekalo petič, naša šola pa se ga je udeležila prvič. Vsako leto se učenci na tekmovanje pripravljajo iz iste enciklopedije. Tako so bili naši učenci in učenke z rezultatom na območnem tekmovanju prav zadovoljni, kljub temu, da se niso uvrstili na državno tekmovanje. Vsekakor so si pridobili novih znanj iz področij fizike, kemije, biologije, zgodovine, geografije, tehnike in tehnologije, ter tudi umetnosti.

Učenci, ki so se udeležili tekmovanja so bili:

ekipa Pikapolonice: Alja Lisec, Lara Žuapanc, Lana Hribar in Nina Bobnič,

ekipa Sovice: Jan Dvoršak, Žana Žniderič, Eva Vidmar in Blaž Slemenšek (ki je na žalost zbolel).

Čestitke!