V sredo, 5. junija, smo v KD na Blanci organizirali kulturno prireditev z naslovom “FAST spodbuja sodelovanje”. Prireditev je otvoril šolski pevski zbor pod vodstvom Jelke G. Pintar, ki je zapel šolsko himno ter kasneje tudi pesmi v vseh štirih jezikih gostujočih držav. Povezovalca programa sta bila devetošolca Neja Pavlič (slovenski jezik) in Gašper Stopar (angleški jezik). Sledili so govori gospoda ravnatelja, predsednika KS Blanca gospoda Marjana Ločičnika in kasneje tudi župana gospoda Srečka Ocvirka. Nadaljevali so plesalci interesne dejavnosti, ki jo vodi Saša Martinčič, ter predstavili ples narave (dežne kapljice, sonce, narava..). Še več plesne kulturne tradicije pa so nam predstavili folkloristi iz šestega, sedmega in osmega razreda ob spremljavi Romana Drstvenška na harmoniki. Zadnja šolska točka je bila dramska igra o Janku in Metki ter sedmih palčkih, ki so jo odigrali učenci 6., 7. in 8. razreda pod mentorstvom Mojce Hojski, napisala pa jo je Jeannette Jaquish. Prireditev je s premiernim programom zaključila godba Blanški vinogradniki.

Mojca Hojski

Foto: Sabina Košir